Tidigare stipendiater

Tidigare stipendiater

Stefan Edberg stipendiater 2012

Under Stockholm Open veckan delades Stefan Edbergs stipende ut till 2012 års vinnare. Från vänster i bilden, Jacqueline Cabaj-Awad – TK Hobby ( F16), Elias Ymer – SALK (P16),  Mikael Ymer – SALK (P14), Stefan Edberg. Saknas på bilden gör Sandra Örtevall – SALK som vann F14.

2016 F14 Maria Petrovic Farsta TK
F16 Caijsa Hennemann Ullevi TK
P14 Ross Weibull ATL
P16 Anton Örnberg Kils TK
2015 F14 Victoria Carlsten Fair Play TK
F16 Alexandra Viktorovitch Tabergsdalen TK
P14 Kevin Chahaud Falkenbergs TK
P16 Karl Friberg SALK
2014 F14 Karolina Tilander Järfälla TS
F16 Ida Jarlskog ATL
P14 Johan Garpered KLTK
P16 Mikael Ymer SALK
2013 F14 Julita Saner Hallstahammars TK
F16 Kajsa Rinaldo Persson Växjö TS
P14 Karl Friberg Örebro TK
P16 Mikael Ymer SALK
2012 F14 Sandra Örtevall SALK
F16 Jacqueline Cabaj-Awad TK Hobby
P14 Mikael Ymer SALK
P16 Elias Ymer SALK
2011 F14 Kajsa Rinaldo-Persson Växjö TS
F16 Danika Bahota Lidköpings TK
P14 Mikael Ymer Skara TK
P16 Daniel Windahl IS Göta
2010 F14 Jacqueline Cabaj Awad TK Hobby
F16 Rebecca Peterson Järfälla TS
P14 Daniel Windahl IS Göta
P16 Filip Bergevi Åhus TK/Lidköpings TK
2009 F14 Caroline Kållberg Södertälje Pershagen TK
F16 Ellen Allgurin Värnamo TK
P14 Elias Ymer Skara TK
P16 Morgan Johansson Karlskrona TK
2008 F14 Ellen Allgurin Värnamo TK
F16 Beatrice Cedermark Helsingborgs TK
P14 Morgan Johansson Karlskrona TK
P16 Daniel Berta Helsingborgs TK
2007 F14 Ellen Allgurin Värnamo TK
F16 Anna Brazhnikova Uppsala Studenternas IF
P14 Nima Madani Uppsala Studenternas IF
P16 Patrik Brydolf SALK
2006 F14 Valeria Osadchenko TK 77
F16 Sandra Roma SALK
P14 Daniel Berta IS Göta
P16 Gustav Kivilo GLTK
2005 F14 Anna Brazhnikova, Luleå TK
F16 Sandra Roma SALK
P14 Erik Thorelli Uppsala Studenternas IF
P16 Otto Sauer KLTK
2004 F14 Caroline Magnusson Lomma Bjärred TK
F16 Sousan Massi Norrköpings TK
P14 Gustav Kivilo Pixbo TK
P16 Otto Sauer Mjärdevi TK
2003 F14 Mona Mansour Karlstad TK
F16 Michaela Johansson Järfälla TS
P14 Rasmus Jonasson Växjö TS
P16 Daniel Kumlin Vimmerby TK
2002 F14 Michaela Johansson Järfälla TS
F16 Mari Andersson Helsingborgs TK
P14 Andy Chirita Collegium TK
P16 Robert Veres SALK
2001 F14 Kristina Andlovic Ullevi TK
F16 Mari Andersson Helsingborgs TK
P14 Ervin Eleskovic IS Göta
P16 Pablo Figueroa Söndrums TK
2000 F14 Mari Andersson Team EcoLe
F16 Sofia Arvidsson Söndrums TK
P14 Joakim Fröberg Trollbäckens TK
P16 Robin Söderling Lidköpings TK
1999 F14 Natalia Papadopolou SALK
F16 Klara Pettersson Karlskrona TK
P14 Kristoffer Järpmyr IS Gothia/Ullevi TK
P16 Erik Claesson TK Orwak, Sävsjö
1998 F14 Hanna Nooni Örebro SK
Sofia Arvidsson
F16 Anna Eriksson
P14 Robin Söderling Lidköpings TK
P16 Filip Prpic
1997 F14 Kristina Bengtsson Söndrums TK
F16 Anna Andersson GLTK
P14 Mario Dimakos SALK
P16 Andreas Vinciguerra Malmö TK
1996 F14 Jenny Lindström ATL Lund
F16 Anna Andersson GLTK
P14 Joachim Johansson Södertälje TK
P16 Jacob Adaktusson TK Hobby

Med reservation för eventuella skrivfel.